Сензационни успехи на Лил и Астън Вила в Шампионска лига (видео+резултати)

0

Отборите на Лил и Астън Вила записаха изненадващи победи във втория кръг на основната фаза на Шампионската лига.

Френският клуб се наложи с 1:0 като домакин над Реал Мадрид, докато състава от Бирмингам преодоля със същия резултат съпротивата на Байерн Мюнхен.

Лил постигна успех благодарение на точно изпълнена дузпа от Джонатан Дейвид в добавеното време на първата част. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Едуардо Камавинга. Реал можеше да изравни в ответната атака, но Ендрик пропусна.

Астън Вила надделя с 1:0 в домакинството си на Байерн Мюнхен. Единственото попадение в срещата бе дело на резервата Джон Дюран в 79-ата минута, който се разписа след сериозна грешка на Мануел Нойер. Това бе първо поражение за Венсан Компани начело на германския гранд.

• Арсенал (Англия) – Пари Сен Жермен (Франция) – 2:0

Начело в класирането с по 6 точки са Борусия (Дортмунд), Брест (Франция), Бенфика (Португалия),  Байер Леверкузен (Германия), Ливърпул (Англия), Астън Вила (Англия) и Ювентус (Италия).

От 8-о до 14-о място с по 4 точки се нареждат Манчестър Сити, Интер (Милано), Спарта Прага (Чехия), Аталанта (Италия), Спортинг Лисабон (Португалия), Арсенал (Лондон) и Монако (Франция).

В новия си формат Шампионската лига по футбол съдържа 36 клуба, всеки от които играе  осем мача срещу различни съперници – четири срещи са като домакини и четири като гости.

Първите осем отбора в крайното класиране отиват на осминафинал, отборите от 9-о до 24-о играят плейофен кръг, за да попаднат там. А заелите от 25-о до 36-о място отпадат.