Треньорът на националния отбор по футбол Илиан Илиев подаде оставка, като депозира заявлението си по електронен път, потвърди самият той в интервю за БГНЕС. Причината за решението му е свързана с обвиненията и лъжите, които според него са били изговорени по негов адрес.
„Държа на думата си. Не мога да постъпя по различен начин след лъжите, които се изговориха по мой адрес. Нека видим на кого вярва Изпълкомът – на мен или на Атанас Караиванов“, коментира Илиев, който е и треньор на „Черно море“.
Спорът е свързан с обвинения на Атанас Караиванов, президент на Професионалната футболна лига и член на Изпълкома на БФС, който настоя Илиев да подаде оставка и го обвини в намеса в съдийските наряди.
От Българския футболен съюз обявиха, че обсъждането на позицията на Илиев не е на дневен ред, въпреки това треньорът е подал своето заявление за напускане. Сега Изпълкомът на БФС трябва да вземе решение дали да го приеме или отхвърли.