От четвъртък: Глоби за нарушения, заснети от толкамерите и от необозначени автомобили

0

Тази седмица ще бъде осигурена техническа възможност за издаването на глоби на нарушителите на пътя, които са заснети от камерите на тол-системата в страната. Това обяви пред журналисти министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Най-вероятно прилагането ще започне от четвъртък, 17 юли.

„Във вторник ще направим с министъра на вътрешните работи необходимите тестове за изпитване на тази система, което ще помогне за напасването на системите на МВР и БГ ТОЛ. От четвъртък реално ще започнат да се издават и съответните глоби. А те са сериозни. Моят съвет към водачите е да не си позволяват подобно нещо. Само в петъчния ден имаме 68 водачи на АМ „Тракия“, които са засечени да карат в аварийната лента“, каза Иванов.

Каране в аварийна лента ще се следи от ТОЛ камерите. 1000 лева е глобата, а книжката на водача -нарушител ще се отнема за срок от три месеца, допълни министър-председателя Росен Желязков. Той припомни, че по пътищата ще се движат и необозначени автомобили, които също ще осъществяват контрол.

 

агенция за подбор на персонал
зарядни станции за електромобили

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Въведете коментар!
Въведете своето име тук