В нея майсторът, който от 20 години живее в Русе, представя свои уникални творби. Освен художествената стойност на творбите, уникалното в тях е, че са изработени заедно с възпитаници на дома за деца, лишени от родителска грижа.
Преди няколко месеца Ануар разбрал че след навършване на 18 години децата от домовете трябва сами да се справят с трудностите в живота. Той решил да им даде шанс да вземат хляба в ръцете си, като им даде занаят и започнал да обучава деца на възраст от 13 до 15 години в тънкостите на кожарството. За около 2 месеца, когато започнали заниманията, момчетата и момичетата са изработили дамски и мъжки чанти, гривни, колани, портмонета.
Самият Ануар е привърженик на тезата, че е „по-добре да научиш едно дете да изкара пет лева, отколкото да му ги дадеш. Затова възнамерява да вземе поне две от по-големите деца, за да му помагат в работата като чираци. Доволен е, че няколко негови колеги от страната също са изявили желание да продължат опита му и да започнат също да обучават сираци на занаят..
Шалгин, който е инженер по професия, се занимава с този вид изкуство от 4 години. Вече има доста почитатели в Русе, тъй като творбите му са наистина уникални. Той може да облече в кожа всичко – чаши, бутилки, вази, нощни лампи, които изработва от стари дамаджани. Използва различни видове кожа, според вида на предмета – телешка, агнешка, свинска, напа, както и по-нестандартни видове като крокодилска и змийска кожа и кожа от риба-скат. Тях му ги носят клиенти, които имат специални поръчки. Майсторът споделя още, че покрай Световното първенство по футбол набляга особено на чашите за бира, тъй като те много се чупят, а с кожа са по-устойчиви.
Това е втора подобна изложба на сирийския майстор. Първата беше в началото на декември миналата година, средствата от продадените експонати тогава Ануар дари за подпомагане на сирийските бежанци в България.