Това съобщиха организаторите от „Джуниър Ачийвмънт България“. Целта е учениците е да генерират „зелена“ идея, която да допринесе за устойчивото развитие на региона, в който те живеят.
В лагера се включиха 25 възпитаници на училището, разпределени в 5 отбора. В рамките на 4 часа те трябваше да се сработят и обединят около една идея, която да презентират по-късно пред 6-членно жури с представители от бизнеса в града.
Сред предложенията бяха екоселище, което да предоставя възможност да се сблъскате с първобитните условия на живот, като се използва дъждовна вода и къщата да бъде изцяло от екоматериали, машини с детектори, които предизвикват човек да направи 20 клякания или лицеви опори, срещу символично възнаграждение – кафе или чай; уреди за пречистване на водата и специална настилка, например за пешеходни пътеки, която генерира енергия.
До края на седмицата предстоят подобни прояви в МГ „Баба Тонка“, ПГСАГ „Пеньо Пенев“, СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“, ПГ по облекло „Недка Иван Лазарова“ и в училището в гр. Борово.