„Дунав“ отстъпи на „Литекс“ в зрелищен мач

1

За „оранжевите“ точни бяха Данило Асприля, Арсенио и на два пъти Георги Минчев, за русенци – Ненов и Йордан Димитров. В добавка, Ненов се отчете и с греда през втората част.
Резултата откри Асприля в 29-ат минута с удар от непосредствена близост, но Дунав се добра до равенството с попадение на Юлиян Ненов, който довкара топката във вратата на Баривиера, след като Раденцов стреля добре от пряк свободен удар.
През второто полувреме домакините от „Литекс“ решиха изхода на мача с две попадения в 63-ата и 66-ата минута като Минчев беше точен на два пъти. Футболистите на „Дунав“ не паднаха духом и търсеха обрат, но единственото, което постигнаха, беше гредата на Ненов в 74-ата минута. Вместо това 2 минути преди края на редовното време Арсенио успя да прати за четвърти път топката във вратата на русенския тим. Все пак в добавеното време Йордан Димитров успя да материализира едно от положенията и оформи крайното 4:2 за „Литекс“.