Сините феи разбиха 104:49 НСА преди мача с „Истанбулски университет“

0

Въпреки че наставникът Георги Божков бе дал почивка на две от основните състезателки – капитанът Зорница Костова и Радостина Димитрова, двубоят очаквано протече под диктовката на сините феи. Само 3 минути след започването преднината им вече беше двуцифрена, след още толкова разликата надхвърли 20 точки. Въпреки че през второто полувреме дунавки намалиха оборотите, а и Божков даде възможност за изява на всички състезателки, които в най-тежките мачове рядко излизат на терена, разликата продължи да набъбва и последната сирена дойде при разгромното 104:49.
Най-резултатна за „Дунав 8806“ беше Биляна Степанович, която записа дабъл-дабъл от 24 точки и 16 спечелени борби, Цветомира Шаренкапова добави още 18 т., Дженифър Брандън се отчете със 17 т. и 10 спечелени борби за по-малко от 12 минути игра.
За гостенките Мария Светославова вкара 20 точки, дабъл дабъл от 18 т. и 10 борби направи бившата дунавка Мирена Денчева.
В четвъртък, 3 декември, „Дунав 8806“ ще изиграе последния си домакински мач от турнира „ФИБА Еврокъп“. Русенският тим ще приеме в зала „Булстрад Арена“ водача в група – отбора на Истанбулския университет. Двубоят ще започне в 18 часа.