Това стана ясно по време на дискусията „Приоритетни реформи за България и перспективи за растеж“, която се проведе в Канев център на Русенския университет. В работата й взеха участие Огнян Златев – ръководител на Представителството на ЕК в България, Томи Томпсън – постоянен представител на Световната банка за България.
Русе ще е един от 6-те града, в които ще се проведе мониторинг и ще бъде съпоставен с над 40 общини в цяла Европа.
„Фактът, че Русе е един от градовете, където ще бъде представен докладът на Европейската комисия, засвидетелства много добра оценка, каза градоначалникът и допълни, че това ще даде възможност на администрацията „да свери часовника си и да разбере на какво място се намира, както и какви са темповете и качеството, с които работи, каза Пламен Стоилов. . Той изрази убеденост, че това ще доведе до конкретни действия по отношение на ползването на различните финансови инструменти, предлагани от двете институции.
Препоръките на Европейската комисия и Световната банка са с цел съживяване на икономиката, разкриването на нови работни места и подобряване на жизнения стандарт на гражданите. Една от възможност за постигането на тези цели е планът „Юнкер“, допълни ръководителят на представителството на Европейската комисия в България Огнян Златев.
Мисля че Русе спокоино може да кандидатства за световна столица на мошенниците работодатели.Даже тука може да идват работодатели от други страни на обучение и стаж….
А дали ще разберат че Русе е Меката на работодателите-мошенници?
Е сега вече ще разберат колко беден и пропаднал град е Русе.Наи-лошия град за живеене в България сред големите градове а и сред някои по-малки.