Над 150 хора от цялата страна, в продължение на три дни показваха своето изкуство на сцените в различни градове. Русенският хор се включи в „Пролетен хоров празник” в град Казанлък, организиран от НЧ „Възродена Искра – 2000”. Събитието препълни Историческия музей на града, където се намира рояла композиторът Петко Стайнов.
Църковна и съвременна музика прозвуча сред антични предмети, част от които са копия на откритите от археолога Георги Китов маска на Севт Трети и глава на Терес, както и откритият в района златен венец. Програма, включваща творби от български и чужди композитори, представиха певиците под диригентството на Весела Тодорова и акомпанимента на Веселина Ботева. В програмата се включиха домакините от Смесен камерен хор „Севтополис”, с диригент Дора Кошева и смесен хор „Родна песен” от Хасково. Химнът „Многая лета”, изпълнен от трите формации, сложи финалната точка на концерта. За всички състави имаше осигурени грамоти от Българския хоров съюз за участие в инициативата „България пее”. На финала, изпълнителите си пожелаха подобни срещи между тях да станат традиция, а доброто сътрудничество между хористите да продължи и в бъдеще.
Участието в инициативата бе първото представяне извън Русе за хорова формация „Дунавски вълни”, която е създадена едва преди шест месеца. В състава на хора са включени бивши възпитаници на детската школа на хор „Дунавски вълни”. Формацията е естествено продължение на детския хор, а идеята на дамите и тяхната ръководителка е да продължат да популяризират хорово изкуство.
Следващата изява на дамският хор ще бъде на 23 април от 18 часа в зала „Европа” на Доходното здание. Програмата, която те ще представят, е част от Великденския концерт на Детско юношески хор „Дунавски вълни” към Общински детски център за култура и изкуство. Входът е свободен.