Атлетите на „Дунав“ с 5 медала от националния шампионат до 20 г.

0

Състезателите на Спортния лекоатлетически клуб „Дунав“ – Русе завоюваха пет медала по време на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години, съобщи председателят на клуба Евгени Игнатов.

Първо място спечели състезателката Росина Николова на 800 м. бягане с резултат 2.17.85 мин. Два сребърни медала завоюваха Рая Попова на овчарски скок с резултат 2.25 м и щафета 4×100 м. в състав Пламена Стоянова, Габриела Драгнева и сестрите Дуйгу и Дефне Кямил. Два бронзови медала спечелиха Пламена Стоянова на 100 м. с резултат 12.69 сек. и щафета 4×400 м. в състав Пламена Стоянова, Габриела Драгнева, Дефне Кямил и Росина Николова.

Треньори на състезателките са Нивянка Кирилова, Димитър Петров и Евгени Игнатов.

Две четвърти места спечелиха Ния Петрова – хвърляне на копие с резултат 36.29 м и Даниел Ангелов – 3000 м с препятствия за 10.42.66 мин. Шесто място постигна Дефне Кямил на 100 м. с резултат 12.93 сек. Треньор на Ния е Маринела Христова, а на Даниел и Дефне – Евгени Игнатов и Нивянка Кирилова.

„Есента започваме с нови сили подготовка за националните шампионати по лека атлетика в зала“, каза още Игнатов.