България изпусна Сърбия, Евро 2024 остава мираж (видео)

0

Българският национален отбор по футбол окончателно се прости с надеждите си за класиране на Евро 2024.

На стадион „Хювефарма Арена“ в Разград избраниците на Младен Кръстаич изиграха най-силния си мач от доста време насам, но завършиха наравно 1:1 при домакинството си на Сърбия в четвъртия си двубой от квалификациите за европейското първенство в Германия през 2024 година.

След нулево първо полувреме националите  откриха резултата в 47-ата минута. Марин Петков центрира в наказателното поле на Сърбия, топката попадна при Виктор Попов, който с едно докосване я върна наказателното поле на гостите. Там Ивайло Чочев овладя и я върна назад към Кирил Десподов. Капитанът на „лъвовете“ стреля от движение по земя, като топката мине между краката и ръцете на вратаря Ваня Милинкович-Савич.

В 68-ата минута българите можеха да удвоят преднината си, но малшанс ги лиши от втори гол. Десподов подаде към влезлия като резерва Филип Кръстев, който проби отдясно в наказателното поле на „плавите“, където си нагласи топката за левия крак и с фалцов диагонален изстрел прати топката в горната греда на стража на сърбине.

В последните секунди на добавеното време Сърбия успя да изравни чрез Дарко Лазович, който получи топката отдясно в наказателното поле на България с мощен изстрел я прати  във вратата на Иван Дюлгеров.

В класирането България заема четвъртото място с актив от точки точки. Сърбия е втора в класирането със седем точки, колкото има и лидера Унгария. Трети е съставът на Черна гора с четири точки, а на дъното е Литва с едва една спечелена точка.