България надигра, но не успя да победи Беларус

0

България завърши при 0:0 в срещу Беларус н първата среща в група С3 на турнира на УЕФА Лига на Нациите. Мачът се игра в унгарския град Залаегерсег и без публика заради санкция на УЕФА срещу беларусите.

Лъвовете доминираха в по-голямата част от мача, но пропуснаха победата най-вече заради отличния вратар на Беларус Фьодор Лапухов. 21-годишният страж на съперника направи изключителен мач и спаси близо дузина големи ситуации пред неговата врата, като не позволи на хората на Илиан Илиев да вземат пълния комплект точки на старта от това издание на Лига на нациите. В заключителните 16 минути пък отборът ни остана с човек по-малко, след като Филип Кръстев беше изгонен заради втори жълт картон.

Така треньорът на България Илиан Илиев продължава без загуба, но има само една победа и шест равенства. Дебют с националната фланелка записаха Фабиан Нюрнбергер и Ахмед Ахмедов.

В другата среща от групата съперникът на България в неделя – Северна Ирландия, се наложи с 2:0 на свой терен над Люксембург.