„Барса“ разгроми „Реал“ в „Ел Класико“ (видео)

0

„Барселона“ победи „Реал“ с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Каталунците прекъснаха серия от 42 поредни мача без поражение за „белите“ в Примера дивисион.

През първото полувреме на стадион „Сантяго Бернабеу“ домакините бяха по-активни в преден план. „Белият балет“ обаче не успя да материализира опасните си атаки.

След нулева откъм попадения първа част се стигна до вихрена втора, в която каталунците напълниха мрежата на домакините. Роберт Левандовски вкара два бързи гола в 54-тата и 56-ата минути. После Ламин Ямал покачи на 3:0 в 77-ата, а в 84-тата точен беше и Рафиня.

Срещата можеше да протече и по друг начин, ако не бяха безбройните пропуски на играчите на Карло Анчелоти.

„Барселона“ оглавява класирането с актив от 30 точки, докато „Реал“ остава на втората позиция с 24.