Бивш дунавец носи първа европобеда на ЦСКА 1948, „Черно море“ изпусна „Апоел“ (видео)

0

ЦСКА 1948 взе минимален аванс, побеждавайки с 1:0 у дома черногорския „Будучност“ в първи мач от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите. Това е първа победа в полза на „червените“ в евротурнирите.

В герой за домакините се превърна бившия футболист на „Дунав“ Бирсент Карагерен, който отбеляза победното попадение в края на първото полувреме. В 67-ата минута той имаше възможност да удвои преднината на домакините, но ударът му беше избит от вратаря на гостите Миятович.

Реваншът между двата отбора ще се проведе през следващата седмица в Черна гора.

„Черно море“ (Варна) завърши 0:0 с израелския „Апоел“ (Беер Шева) в първа среща от втория кръг на Лига на Конференциите. Мачът се игра в Ловеч, където израелският тим посреща противниците си в Европа заради нестабилната ситуация в тяхната страна заради конфликта в Ивицата Газа.

Първото полувреме премина под контрола на израелския отбор в голямата му част, докато втората част беше по-равностойна и в нея Исмаил Иса изпусна да вкара, останал сам срещу вратаря.

Втората среща ще се проведе също в България, като идния четвъртък (1-и август) противоборството се мести на стадиона в Разград и там ще се реши кой отива в третия кръг.