„Ботев“ (Пд) и ЦСКА 1948 с минимални победи в квалификациите (видео)

0

Носителят на Купата на България „Ботев“ (Пд) взе минимален аванс срещу босненския „Жрински Мостар“, след като в „канарчетата“ постигнаха успех с 2:1 като домакини на стадион „Христо Ботев“ в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Самуел Акере даде преднина на „жълто-черните“ в 35-ата минута, но гостите от Босна и Херцеговина изравниха в 77-ата. Само две минути след това обаче Алекса Мараш донесе победата на Ботев с дебютния си гол за пловдивчани.

ЦСКА 1948 победи с 2:1 кипърския „Пафос“ в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. Муамер Танкович откри резултата за гостите, но „червените“ направиха страхотен обрат с голове на Марио Илиевски и Талис. Така столичани взеха минимална преднина преди реванша в Кипър след седмица.