„Ботев“ стартира с победа в Лига Европа

0

„Ботев“ (Пловдив) започна с победа участието си в европейските клубни турнири. Носителят на Купата на България надделя с 2:1 над словенския „Марибор“ като домакин в първа среща от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

Пред пълните трибуни на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив двата тима изиграха интригуващ двубой, в който „канарчетата“ поведоха още в деветата минута чрез Антъни Уджа. Десет минути по-късно, словенците се възползваха от грешка на Матвей Игонен и чрез Пиус Ширвис ,спяха да изравнят.

След това и двата отбора по веднъж уцелиха греда, за да се стигне до 74-ата минута, когато Никола Илиев донесе успеха на „Ботев“ с второ попадение във вратата на Ажбе Юг. Завърналият се при „жълто-черните“ се появи като резерва и реализира. Самуел Акере се измъкна вдясно и проби, след което подаде към Уджа. Той продължи за Никола Илиев, а младият български нападател спря с левия крак и с мощен удар порази Юг – 2:1.

Това бе и първи мач за Ботев в Европа на стадион „Христо Ботев“ от близо 29 години.