„Ботев“ запази шансове след визитата на „Панатинайкос“ (видео)

0

„Ботев“ (Пд) взе добър турнирен резултат при гостуването си на „Панатинайкос“ в първа среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

„Канарчетата“ отстъпиха с 1:2 в гръцката столица и запазват добри шансове преди реванша след седмица в България.

Александър Йеремейеф в 8-ата и Тасос Бакасетас от дузпа в 40-ата минута бяха точни за гръцкия гранд през първата част, но в 70-ата минута Ален Корошец върна един гол за „канарчетата“.

В 83-ата минута главният съдия Давид Фуксман отсъди дузпа за „жълто-черните“ за нарушение срещу Ехидже Укаки, но впоследствие я отмени след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

Победителят от двойката ще срещне  нидерландския гранд „Аякс“ или сръбския „Войводина“. Отпадналият отбор отива в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Там „Панатинайкос“ или „Ботев“ ще играе срещу победителя от двубоя „Зрински Мостар“ (Босна и Херцеговина) – НК „Браво“ (Словения).