„Дунав“ 2016 шампион при момичетата

0

Момичетата на БК „Дунав“ 2016 спечелиха шампионската титла във възрастовата група до 14 години. На финала  на Държавното първенство, което се проведе в Русе, възпитаничките на треньорите Руслан Русев, Магдалена Атанасова-Миланова и Пламен Дечев победиха „Берое“ (СЗ) с 58:55. Русенските момичета завършиха турнира със седем победи и без нито една загуба.

Финалният мач предложи много интрига за зрителите в залата. След сравнително равностойно начало, русенки поведоха с 12:10 след десет минути игра, а на почивката преднината им достигна 6 точки.

Темпото се запази и след паузата, а заключителната четвърт започна при 43:34 за „Дунав“. „Берое“ обаче се вдигна на финален щурм и малко повече от минута преди края намали пасива си само на точка, но домакините все пак удържаха преднината си.

Най-резултатна за русенските момичета беше Ина Николова, която отбеляза 12 точки, 11 добави Ина Димова, 10 – Николета Стойнова.

Бронзовите медали спечели съставът на „Левски“.