„Дунав 8806“ без проблеми срещу „Септември“

0

„Сините феи“ нямаха особени проблеми срещу „Септември 97“ и спечелиха очаквана победа с 85-57. При успех във втория мач, който ще се играе във вторник в София тимът ще се класира за полуфиналите, където ще срещне Монтана 2003.

Крайният изход се реши още в първите шест минути на двубоя, в които „сините феи“ записаха 17 безответни точки. След това шампионките просто доиграваха мача, поддържайки преднината. Шанс за изява получи дори младата Ивон Георгиева, която записа 3 игрови минути в официален мач.

Александра Катич бе най-резултатна за „Дунав“ с 24 точки, Биляна Степанович се включи със 17, Маргарита Илиева добави 12 за крайния успех.

За гостите добре с 13 точки, 8 борби и 6 асистенции се включи младата надежда Ивона Илиева, а Камелия Андонова добави 10 точки.