„Дунав“ и „Добруджа“ не успяха да се победят

0

„Дунав“ завърши наравно 0:0 с „Добруджа 1919“ на Градския стадион в първата контролна среща от подготовката за новото първенство във Втора лига.

Треньорът на русенския тим Мартин Ковачев реши да включи сред титулярите шестима от новите футболисти. Сред тях бяха дошлите на проби Арсен Галстян и Никола Ангелов, както и сигурните попълнения Иван Гошев, Преслав Петров, Мариян Вангелов и Радослав Апостолов, който носеше капитанската лента. Двата отбора имаха своите шансове за отбелязване на гол през първото полувреме, но на почивката резултатът остана 0:0.

15 минути след подновяването на играта Луис Пахама от „Дунав“ и Здравко Серафимов от „Добруджа“ получиха червени картони след спречкване в полето на гостите. Заради контролния характер на срещата, двамата треньори пуснаха в игра други футболисти на техните места. Опитите на двата отбора да променят резултата останаха без успех и мачът приключи при 0:0.

Следващата контрола на Дунав е на 29 юни срещу Лудогорец II в Разград.