„Дунав“ отпадна от турнира за Купата след загуба от „Локо (Пд)

0

„Дунав“ отпадна от турнира за Купа България след загуба с 1:2 от пловдивския „Локомотив“.

“Смърфовете” бяха значително по-активният тим през целия мач и заслужено продължават напред. Успехът дойде с две бързи попадения в средата на второто полувреме на двубоя.

Анте Аралица откри в 64-тата минута. Димитър Илиев пое топката в наказателното поле, той елегантно подаде с гърди към Аралица, който изведе „черно-белите“ напред за 1:0.

Четири минути по-късно гостите решиха напълно развоя на срещата. Ален Ожболт подаде към Бирсент Карагарен в малкия пеналт, който от близо прати топката в мрежата на бившите си съотборници за 2:0.

След попаденията последва щурм на „Дунав“, но до така търсения гол се стигна едва в продължението на срещата. В 91-вата минута Александър Александров стреля силно от границата на наказателното поле, като топката рикошира от тялото на футболист и влезе във вратата на гостите за 1:2, но за обрат нямаше време.