„Дунав“ падна 1:3 на „коритото“

0

В оспорван мач „Дунав“ загуби 1:3 като гост на „Спартак“ (Вн) в среща от 26-ия кръг на Втора  лига.

На „коритото“ домакините започнаха много активно и в 33-тата минута най-дейният в състава на „соколите“ Ромеш Ивей изведе съотборниците си напред с топовен изстрел след пас на Румен Руменов. Малко по-рано дунавци имаха възможност да открият резултата, но Луис Пахама не успя да се възползва от грешка на вратаря на варненци.

В 73-тата минута Ивей с техничен удар с левия крак отбеляза втори гол, а 10 по-късно, след солова акция, пропусна да оформи хеттрик.

В 86-ата минута Пахама вкара за „Дунав“ и върна надеждите на русенци за нещо повече от почетна загуба. Те се хвърлиха да търсят изравняване, но вместо това, в даденото от съдията продължение Атанас Зехиров вкара трети гол за крайното 3:1 за „Спартак“.