„Дунав“ победи 2:1 „Нефтохимик“ !

0
първи успех

„Дунав“ записа първи успех след завръщането си в елитната футболна група, побеждавайки като гост с 2:1 бургаския „Нефтохимик“.

dunav_neftohimik002Това бе и мач № 700 за русенския тим във футболния елит на България. Името си като първи голмайстор за русенци в елита записа Ненов още в 9-ата минута на двубоя. Милчев удвои 10 минути по-късно, а седем минути преди края Живко Петков реализира почетния гол за домакините с рядко красиво попадение с невероятен удар от неудобен ъгъл.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме. През първото „Дунав“ доминираше и успя на два пъти да материализира превъзходството си.

Втората част премина под пълната доминация на „шейховете“, които напълно нормално търсиха голове, а русенци се стремяха да не получават такива.