„Дунав“ с победа срещу „Ботев“ (Луковит)

0

Волейболният отбор на „Дунав“ Русе победи с 3:1 отбора на Ботев (Луковит) в мач от 18-ия кръг на първенството.

Срещата започна с 25-18 и 25-9, след което настъпи отпускане и загуба в третата част 21-25, но в 4 гейм домакините се наложиха с 25-21, с което затвориха мача.

Стефан Иванов стана най-полезен за „Дунав“ с 24 точки (3 аса, 70% ефективност в атака и 77% позитивно посрещане – +16) за победата. Капитанът Ангел Павлов добави още 21 точки (2 блока, 2 аса, 61% ефективност в атака и 71% позитивно посрещане – +16) за успеха.

Русенци остават на 8-о място във временното класиране с 8 победи, 10 загуби и 25 точки.

Във вторник „Дунав“ посреща вицешампиона „Нефтохимик 2010“ (Бургас). Мачът е от 18 часа в з. „Дунав“.