„Дунав“ с поредна победа, на крачка e от финала във Висшата лига

0

Волейболистите на „Дунав“ са на крачка от финала във Висшата лига, след като записаха поредната победа.

Момчетата на треньора Красимир Миронов спечелиха с 3:0 първия полуфинал в плейофите като гости на „Звездец“- Горна Малина.

Двата тима тръгнаха равностойно в първата част, след което домакините постепенно поеха инициативата. Те владееха положението до средата (14:11), след което гостите набраха инерция и изравниха. Впоследствие русенци поведоха, но съперникът не отпусна хватката. Въпреки това състезателите от крайдунавския град устояха и спечелиха частта.

Срещата започна трудно за русенските волейболисти, които все пак успяха да измъкнат първата част с 25-23.

Във втория гейм играта отново започна точка за точка, но дунавци бързо взеха нещата в свои ръце, запазиха стабилно темпо, за да приключат частта 25-20.

Третата част бе изцяло под доминацията на русенци – 25:14 и чиста победа с 3:0 за „Дунав“.

Реваншът ще се играе в Русе на 13 март от 18:00 ч в зала „Дунав“.