„Дунав“ сътвори обрат и спечели Купата на България

0

Волейболистите на Дунав (Русе) спечелиха Купата на България Висша лига, след като надделяха над Етрополе с 3:2 (20:25, 23:25, 25:15, 25:21, 15:9) в големия финал на надпреварата, изигран в зала „Левски София“.
Така русенци триумфираха с трофея в третото издание на турнира. Това е първа Купа за русенския тим.
Дунавци започнаха колебливо, позволиха на съперниците си да доминират изцяло и логично загубиха първата част с 15:12. Доминацията на тима от Етрополе продължи и през втората част, която спечелиха с 25:23.
В третата част двата тима тръгнаха равностойно, след което волейболистите на Дунав дръпнаха. Те бяха пълен хегемон и оставиха етрополци на едва 15 точки.
Четвърта част протече под пълната доминация на състезателите на Дунав, който започна ударно, записвайки 7 последователни точки. Хегемонията им продължи и логично състезателите на Красимир Миронов вкараха мача в тайбрек. В него дунавци бяха повече от категорични -15:9 и триумфираха с трофея.
За MVP на мача беше отличен Христо Костов от Дунав.