„Дунав“ ще зимува на върха

0

Днес русенският тим се наложи с 2:1 като гост на втория отбор на „Литекс“ в мач от 17-ия кръг на първенството на втория футболен ешелон.
Двубоят се игра на Градския стадион в Ловеч пред почти изцяло русенска публика.
Николай Колев изведе „Дунав“ напред още в 7-ата минута, засичайки с глава центриране от ъглов удар. До края на полувремето русенци имаха игрови превес, но нe успяха да материализират превъзходството си.
След почивката възпитаниците на Веселин Великов отстъпиха инициативата на съперниците си и бяха наказани в 70-ата минута бяха наказани. Милчо Ангелов прати топката в долния ляв ъгъл зад Луков след точен удар от границата на наказателното поле за 1:1.
Русенци отново се вдигнаха на щурм, последва канонада към вратата на домакините, като с пропуски се отличиха Диян Димов, Юлиан Ненов, Мирослав Будинов и др.
В 86-ата минута при поредната дунавска атака нападател на русенския тим бе спънат в наказателното поле, реферът Румен Христов отсъди дузпа, която Диян Димов превърна в гол за крайното 1:2.
Така момчетата на Веселин Великов ще зимуват на върха в „Б“ група с аванс от 4 точки пред „Локомотив“ (Горна Оряховица) и „Поморие“.