„Дунав“ загуби 1:3 на старта на Суперлигата

0

Волейболистите на „Дунав“ стартираха със загуба участието си в Супеплигата на България.

В мач от първия кръг на първенството в з. „Дунав“ русенци отстъпиха пред „Локомотив Авиа“ (Пд) с 1:3 (25:17, 15:25, 22:25, 21:25).

Ангел Павлов и Виталий Кучер се отчетоха с по 19 точки за „Дунав“, 17 точки записа Кристоф Хорват за гостите от Пловдив.

Русенци започнаха много силно, поведоха 4:0 и до края на гейма удържаха преднината си. Втората част започна равностойно, но към средата гостите от Пловдив излязоха напред и запазиха преднината си до края на гейма.

Аналогично се разви и третия гейм, в който, след равенство 19:19, в спечелиха частта 25:22.

В решителната четвърта част двата отбора отново играха точка за точка, но „Локомотив“ отново набра инерция и спечели 25:21, а с това и мача с 3:1 гейма.

В следващия кръг на 26 октомври (събота) от 18:00 ч. „Дунав“ ще гостува на „Черно море“ (Вн).