„Дунав“ загуби контролата с плевенския „Спартак“

0

„Дунав“ загуби с 1:2 като гост на „Спартак“ (Пл) в контролен мач от подготовката за пролетния дял на първенството във Втора лига.

Домакините откриха още в 4-ата минута с гол на Християн Петков. Русенци се активизираха, притиснаха съперниците си в половината им, и в 30-ата минута успяха да възстановят равенството с попадение на Денислав Минчев.

През втората половина на двубоя двамата наставници направиха доста смени в съставите, за да могат повече футболисти да се включат в контролата. Играта продължи да бъде равностойна, като в 75-ата минута Петков от домакините успя да прати топката в мрежата на „Дунав“ за 2:1. Минути по-късно Будинов пропусна да изравни и последния съдийски сигнал дойде при 2:1 за „Спартак“.