Екзитпол: 6-партиен парламент, ГЕРБ печели изборите, ДБ се изравни с БСП

0

ГЕРБ печели изборите, но с резултат, значително по-нисък от този на 4 април. Отново ще има 6-партиен парламент.

Това показват данните от екзитпола на социологическите агенции. Според прогнозните данни на „Алфа Рисърч“, партията на Бойко Борисов получава 23,5 на сто от гласовете, което е с близо 2 процента по-малко от изборите на 4 април.

Втората политическа сила – партията на шоумена Слави Трифонов запазва втората си позиция, повишавайки резултата си от 17,66% на 4 април до 22,3 на сто днес.

Значително подобряване на резултата отбелязва обединението „Да България“, което се изравнява с БСП. Според прогнозните резултати обединението събира 14,1 на сто от гласовете, колкото и БСП.

ДПС слиза едно място надолу и вече е пета политическа сила с 11,7 на сто от гласовете на избирателите. Шестата политическа сила, която ще има свои представители в 46-ото Народно събрание е „Изправи се! Мутри вън“, които получават 5,5 процента от гласовете.

Възможно е резултатите от чужбина да променят резултатите, подчертават социолозите.

Изборната активност беше отчайващо ниска, показват още данните от екзитпола.

агенция за подбор на персонал
Balkan eCommerce Summit
зарядни станции за електромобили