Евро 2024: Австрия покоси „лалетата“(видео)

0

Австрия започва да придобива статута на приятната изненада на Евро 2024.

Тимът на Ралф Рангник надделя с 3:2 над Нидерландия в зрелищен двубой, игран на „Олимиащадион“.

Австрийците изиграха силно първо полувреме и поведох с автогол на Донийл Мален още в шестата минута. След почивката двубоят стана много интересен. Нидерландците заиграха доста по-добре, но тимът на Рангник демонстрира изключителна ефективност. Коди Гакпо изравни в 47-ата, но в 59-ата Романо Шмид отново изведе Австрия напред. Мемфис Депай (75′) направи 2:2, но Марсел Забитцер (80′) донесе победата на селекцията на Ралф Рангник.

По този начин, а и благодарение на равенството между Франция и Полша, австрийците спечелиха тази изключително трудна група „D“ – нещо, което едва ли някой е очаквал да се случи. Франция остана на втората позиция, а Нидерландия ще продължи напред като трети и може още на 1/8-финалите да срещне Англия.