Евро 2024: Дания на 1/8-финал без победа, Сърбия отпадна безславно (видео)

0

Дания се класира на осминафиналите на Евро 2024, въпреки че не записа победа в груповата фаза. Скандинавците завършиха 0:0 срещу Сърбия в последния си мач от група „С“.

И двата отбора подходиха доста предпазливо и мачът няма да се запомни с много. През първото полувреме Попадение на Йонас Винд след корнер бе отменено заради нарушение на нападателя срещу вратаря Райкович. След почивката пък автогол на Андерсен бе отменен, заради засада на Митрович в атаката при гола.

Сърбите, които имаха нужда от победа, предложиха много малко в предни позиции и безславно напускат турнира.

„Червения динамит“ завърши с еднакви показатели със Словения. Стигна се дотам, че трябваше да се гледа по-доброто представяне на тима в квалификациите, за да се определи кой да е втори и кой да е трети. Словения обаче също си осигури класиране за следващата фаза на Европейското. Датчаните ще се изправят срещу домакина Германия на осминафиналите.