Евро 2024: Италия попари Хърватия (видео)

0

Действащият европейски шампион Италия се класира по изключително драматичен начин за елиминациите на Евро 2024, след като завърши наравно 1:1 с Хърватия в последния си мач от група В, който се изигра на “Сигнал Идуна Парк”. Лука Модрич даде аванс на „шахматистите“ в 55-ата минута, след като секунди преди това негова дузпа беше спасена от Джанлуиджи Донарума. В 98-ата минута обаче резервата Матия Дзакани вкара изравнително попадение за „адзурите“, което ги прати на осминафинал срещу Швейцария.
Хърватите на практика са аут от турнира, тъй като остават с 2 точки, а в момента 3 от третите отбори от другите групи имат по три. Англия трябва да бие Словения с поне 3 гола, за да имат хърватите някакъв шанс да продължат.