Евро 2024: Оли Уоткинс разплака „лалетата“, класира Англия за финала (видео)

0

Англия се класира за финала на европейското първенство по футбол побеждавайки Нидерландия на ст. „Сигнал Идуна Парк“ с 2:1.

Чави Симонс откри резултата в седмата минута, а Хари Кейн изравни от дузпа в 18-ата. Оли Уоткинс стана герой за англичаните с гол в последната минута.

Двата отбора изиграха вълнуващо първо полувреме, което обаче беше опорочено от много спорно съдийско решение на Феликс Цвайер. Той отсъди противоречива дузпа, от която Хари Кейн изравни в 18-ата минута, след като десетина минути по-рано Шави Симонс бе открил резултата с удар от дистанция.

Нивото на второто полувреме беше далеч по-ниско. Тъкмо започваше добавеното време на мача, когато Оли Уоткинс се оказа златна смяна за англичаните. Той получи в пеналта от Палмър и вкара с плътен диагонален удар, класирайки отбора си за финала на 14 юли срещу Испания.