Испания с рекордна четвърта титла, „Трите лъва“ загубиха втори пореден финал (видео)

0

Испания пренаписа историята на европейските първенства. Селекцията на Луис де ла Фуенте се справи със съпротивата на Англия във финала на Евро 2024 с 2:1, благодарение на гол на резервата Микел Оярсабал в 86-та минута. Така “Ла Фурия Роха” се превърна в първата държава с четири титли от най-големия форум на Стария континент след успехите през 1964, 2008 и 2012 г. Тимът на Луис де ла Фуенте спечели и седемте си мача по време на турнира, като според всеобщата оценка игра най-привлекателния футбол

Двата тима изиграха драматичен финал, в който испанците доказаха, че са по-класният отбор. Въпреки превъзходството на „Ла Фурия Роха“ в статистиката, до края на първото полувреме „Трите лъва“ се доближиха на два пъти до това да открият резултата. Първо Джуд Белингам отне топката в опасна зона и подаде към Хари Кейн, но изстрелът му бе блокиран.

Две минути след почивката Нико Уилямс изведе испанците напред след асистенция на Ламин Ямал. След това Олмо, Мората, Уилямс и Ямал пропуснаха добри положения да направят преднината на Испания по-убедителна. Коул Палмър върна „трите лъва“ в мача в 73-тата минута, но Микел Оярсабал донесе победата на „Ла Роха“ четири минути преди края. Така Англия загуби втори пореден финал на европейско първенство и отново не успя да спечели първи значим трофей от 58 години насам.