„Левски“ победи „Шкупи“, фен на „сините“ наръган с нож (видео)

0

„Левски“ направи важна крачка към продължаване напред в Лигата на конференциите. На приличащия повече на разорана нива терен на стадион „Тоше Проески“, който преди години бе смятан за най-добрия на Балканите и дори прие финал за Суперкупата на Европа, „сините“ победиха с 2:0 македонския „Шкупи“ в първа среща между двата тима от втория предварителен кръг на турнира.

За съжаление, двубоят на „Тоше Проески Арена“ беше съпътстван и от инциденти, като през деня български привърженици бяха нападнати в един от кварталите на Скопие, вследствие на което един от тях е бил наръган с нож и откаран в болница.

Иначе по време на самия мач главният арбитър Давид Фуксман от Израел също спря играта за кратко заради провокация от трибуните.

„Сините“ откриха в 30-ата минута. Рикардиньо бе намерен с дълго подаване в наказателното поле на домакините, а неговият опит за удар се превърна в асистенция за Уелтън, който отблизо беше точен за 1:0.

След почивката домакините бяха по-активният от двата отбора, но въпреки това „Левски“ издебна своя миг. В добавеното време на срещата Марин Петков центрира от ъглов удар, Асен Чандъров отклони топката и отблизо Роналдо реализира втория гол за българския тим.

Победителят от двойката ще играе в следващата фаза срещу Апоел Беер Шева (Израел) или Пеневезис (Литва). Тази вечер израелците победиха у дома с 1:0.