„Локомотив“ отстъпи на „Светкавица“

0
„Локомотив“ стартира с

Наставникът на русенските „железничари“ Борислав Богомилов не можеше да разчита на двама от своите титуляри, но това пък му даде възможност да види в игрова обстановка за повече време всички футболисти, с които разполага.

Първото полувреме завърши с минимална преднина от един гол за домакините. Иван Георгиев беше изведен майсторски зад гърба на защитата и търколи топката покрай отчаяни плонж на русенския вратар.

Играта определено се раздвижи през втората част, когато и резултатът набъбна с пет нови попадения. Иса намери непокрития Георгиев и той реализира за 2:0. Румен Русков направи 3:0 от дузпа. Тогава русенци се вдигнаха в атака и чрез Йордан Димитров и Атила Юмер намалиха на 2:3. Когато целия отбор на гостите тръгна да изравнява се стигна до един свободен удар в ляво по нападението на Светкавица в страни от пеналта на гостите. Зад топката застана Исмаил Иса, който майсторски матира стража на русенци, за да оформи крайното 4:2.

Следващата, последна контролна среща на Локомотив преди началото на първенството в Североизточната трета лига ще бъде в сряда, 10 август, в Русе. Съперник ще бъде тимът на „Трансмариска“ (Тутракан). „Железничарите“ се завръщат в първенството след 14-годишна пауза идния уикенд, когато са гости на друг „новак“ в групата „Доростол 2013 (Силистра).