„Лудогорец“ падна с 0:2 от „Малмьо“, усложни задачата си (видео)

0

„Лудогорец“ загуби с 0:2 гостуването си на шведския „Малмьо“ в първи мач от плейофите на Шампионска лига.
Това бе най-слабият мач на българския шампион в квалификациите. Шведите тотално надиграха „орлите“, а нямаше да е нелогично, ако успехът на домакините бе по-убедителен. След силните изяви преди седмица, когато отстраниха „Олимпиакос“, „орлите“ не успяха да покажат най-добрата си игра. Футболистите на Йон-Дал Томасон прилагаха висока преса почти през всичките 90 минути, която предизвикваше грешки на играчите в зелено. Все пак шансовете за „орлите“ се запазват, тъй като предстои реванш в България.
Бирманчевич с отличен удар от границата на наказателното поле се разписа за 1:0.
В 61-ата минута отбраната на „Лудогорец“ на няколко пъти не успяваше да изчисти топката, стигна се до удар, а въпреки спасяването на Кахлина, Йо Инге Бергет бе на точното място, за да вкара от около метър в празната врата.
„Малмьо“ имаше достатъчно шансове да стигне и до трети гол, но няколко неточни удара и две блестящи спасявания на Кахлина оставиха резултата непроменен.