Лудогорец разгроми “Спартак” (Търнава) – видео

0

Лудогорец победи Спартак Търнава с 4:0 в мач от първия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Разградчани стигнаха до успеха с голове през втората част. През първото полувреме възпитаниците на Ивайло Петев се задоволиха с владението на топката.

“Орлите” откриха резултата с първата атака след почивката. Иван Йорданов стреля от близо 20 метра и изпрати топката в долния ляв ъгъл на съперника.

Българският шампион покачи преднината си само 5 минути по-късно, след като Якуб Пьотровски. засече подаване по земя във вратарското поле на Матиас Тисера. Полският полузащитник на „зелените“ удвои головата си сметка в 63-ата минута. Халфът стреля извън наказателното поле, за да направи аванса на тима си класически – 3:0.

В добавеното време на срещата резервата Руан Секо прехвърли противниковия страж, за да оформи крайния резултат.

В другия мач от група „Н“ Фенербахче победи Нордселанд с 3:1. В следващия си мач от надпреварата „орлите“ гостуват на Нордселанд.