„Лудогорец“ разгроми „Торпедо“ за място в групите на Лига Европа

0

„Лудогорец“ разгроми „Торпедо“ (Кутаиси) с 4:0 и се класира за груповата фаза на Лига Европа.
Два гола за успеха на „орлите“ отбеляза Густаво Кампаняро, по един добавиха Върджил Мисиджан и Вандерсон.

Двубоят стартира по възможно най-добрия начин за българския шампион, който излезе напред в резултата още в шестата минута. Клаудио Кешерю подаде наляво към Вирджил Мисиджан, който с майсторски удар в далечния ъгъл не остави шанс на стража на гостите
В 37-ата минута Кампаняро вкара втори гол. Халфът стреля с глава след центриране от корнер, но стражът на „Торпедо“ изби. При добавката обаче бразилецът не сбърка и удвои преднината на „Лудогорец“. Малко преди края на първата част Вандерсон пропусна окончателно да сложи точка на спора, след като пропусна да се разпише под ъгъл сам срещу вратаря.

Това обаче стана през второто полувреме. В 59-та минута. Вандерсон направи добър пробив, след което подаде към Кампаняро, който с много силен удар прати топката във вратата на Квасхвадзе.

Три минути по-късно „Лудогорец“ реализира четвърти гол. Натанаел пусна добър извеждащ пас към Мисиджан, който изпревари Марин, а след това комбинира с Вандерсон и той хладнокръвно вкара във вратата на Квасхвадзе.
Логично в минутите до края срещата се доиграваше. Все пак „Лудогорец“ можеше да вкара и пети гол в 82-та минута. Вандерсон изведе Кешеру сам срещу вратаря на „Торпедо“, той стреля, но Квасхвадзе успя да спаси.