„Лудогорец“ с убедителна победа на старта на Шампионска лига

0

„Лудогорец“ победи „Динамо“ (Батуми) с 3:1 в първи мач от първия кръг на Шампионска лига и взе добър аванс за реванша след седмица в Грузия.

Головете за българския шампион бяха дело на Бърнард Текпетей в 13-та минута на мача, Рик Джонатан в 24-ата и Аслак фон Витри в 72-ата. Владимер Мамучашвили в 62-ата минута отбеляза почетното попадение за гостите.

Разградчани спокойно можеше да отбележат още няколко попадение, особено през първата част, когато напълно доминираха на терена. След почивката ситуацията малко се промени, тъй като играчите на Георги Дерменджиев намалиха оборотите, което позволи на грузинците да окажат напрежение в половината на своите домакините и те намалиха резултата, макар и при любопитни обстоятелства. Въпреки това, по-голямата класа на Лудогорец беше очевидна и „орлите“ не допуснаха нови изненади, като се поздравиха с успешен старт на кампанията.

Реваншът е на 17 юли (сряда) от 20:00 часа на стадион „Аджабарет Арена“ в Батуми. При успех над грузинците, Лудогорец ще срещне Динамо Минск от Беларус или Пюник от Армения във втория квалификационен кръг.