Лудогорец се класира за основната схема на Лига Европа (видео)

0

Лудогорец намери място в основната схема на турнира Лига Европа след победа с 2:1 в реванша от плейофния кръг на турнира срещу молдовския Петрокуб. Разградчани продължават напред с общ резултат 6:1.

Домакините успяха да вземат аванс от един гол до почивката. Точен бе капитанът Владимир Амброс, който откри резултата в 28-а минута след асистенция на Михаил Лупан.

В 58-а минута молдовците останаха с човек по-малко, след като защитникът Виктор Мудрак си изпроси глупав червен картон. Домакините не успяха да удържат преднината си. Влезлият като резерва Спас Делев се възползва от груба грешка в защитата на Петрокуб и с прецизен шут изравни за 1:1 в 75-а минута. Делев бе близо и до втори гол, но негов мощен шут от воле пет минути преди края срещна напречната греда.

В добавеното време Рик Джонатан донесе успеха на Лудогорец и на реванша с фалцов удар извън наказателното поле.