„Лудогорец“ си тръгна с празни ръце от Брюксел

0

„Лудогорец“ продължава със слабото си представяне в шампионатната част на Лига Европа. Българските шампиони загубиха с 0:2 като гост в мач от третия кръг на футболния турнир при гостуването си на белгийския „Андерлехт“.

Преломният момент на стадион „Лото Парк“ в Брюксел дойде след половин час игра. Тогава необмислена постъпка на Кайо Видал му докара директен червен картон. Първоначално реферът Филип Глова отсъди фал с жълт картон за играча на белгийците, но след преглед на ВАР взе решение да го изгони, след като видя удар с ръка на Видал спрямо опонента. Освен това словашкият рефер раздаде прекалено много „леки“ картони, които изнервиха оптимално двубоя.

С човек по-малко на терена разградчани капитулираха в 67-ата минута, когато Самюъл Едози откри резултата. В 90-ата минута Руан Крус вкара гол, който след дълго преглеждане от ВАР беше отменен за засада на Педро Нареси. Крайното 2:0 оформи Андерс Дрейер в 95-ата минута.

Победата изкачи Андерлехт на върха в класирането на Лига Европа, където белгийците са равни с „Лацио“ и „Тотнъм“ с по девет точки. „Орлите“ пък са на дъното с нулев точков актив