“Лудогорец” за 6-и път в ЛЕ, “Базел” разби европейските мечти на ЦСКА (видео)

0

“Лудогорец” успя да преодолее литовския шампион “Жалгирис” (Вилнюс) и ще играе за шести пореден път в групите на Лига Европа, след като стигна до 3:3 след продължения. Разградчани продължават напред с общ резултат 4:3, тъй като на своя стадион победиха с 1:0. “Жалгирис” продължава в турнира Лигата на Конференциите.

Като цяло обаче играта на българския шампион не беше никак впечатляваща, а трите гола във вратата им показаха сериозни пробойни в отбраната.

домакините поведоха в резултата още преди да е изминала минута игра с гол на Фабиен Урега.

Разградчани успяха да изравнят и отново да излязат напред в общия резултат в 8-ата минута, но в 16-ата Оливер Буф отново даде преднина на “Жалгирис”. Матиас Тисера изравни за „орлите“ в 57-ата минута. Ренан Де Оливейра поведе за трети път “Жалгирис” в 63-ата минута. Резултатът се запази до края на редовното време и двата тима влязоха в продължения.

И в 120-ата минута “Лудогорец” стигна до дузпа, след като двама бранители на Жалгирис влязоха в краката на Мануел Шоу и реферът от Германия посочи бялата точка. Зад топката застана Оливие Вердон, който направи резултата 3:3 и прати Лудогорец в групите на Лига Европа.

“Базел” победи ЦСКА с 2:0 и сложи край на мечтите на „червените“ за ново влизане в групите на Лигата на конференциите Головете вкараха Фабиан Фрай (66) и Михаел Ланг (84). Срещата на стадион „Санкт Якоб“ бе изгледана на живо и от най-известния привърженик на швейцарския отбор – тенисиста Роджър Федерер, който остана много доволен от развитието на двубоя.