В залата за временни изложби в Исторически музей – Тутракан днес ще бъде открита изложбата на Регионален исторически музей – Русе „Тракийската принцеса – войн”. Експонатите в нея са намерени в землището на с. Брестовица през 2013 г. Там в Могила №7 е разкрита гробница, в която е открит скелет на жена, погребана с накитите.
Погребението на жена в гробница, заедно с оръжия и накити е единствено в Северна България. Присъствието й в специално погребално съоръжение говори за нейния висок социален статус сред местната аристокрация. Възможно е принцесата – войн да е жрица и прорицателка, с което да е заслужила специалното отношение към нея.
Изложбата „Тракийската принцеса – войн” съдържа сребърни омеговидни висулки и фибула тракийски тип, както и железни предмети – ножче, връх на копие и топчета. Показани са фрагментирана кана, прешлен за вретено, фрагментирани домакински съдове и предмети.
В Исторически музей – Исперих е подредена изложбата на Регионален исторически музей – Русе „Сексагинта Приста – разкопки и проучвания”. Тя съдържа тракийски и римски находки, намерени от археолозите, по време на извършените от тях разкопки. Показани са съдове, амфорни печати, фибули и прешлени за вретено от тракийското ямно поле на територията на Сексагинта Приста. Ще могат да бъдат видени и фрагменти от съдове с цветни и бели рисунки, също и фрагменти от имитации на купи с релеф II-I в. пр. Хр. Изложбата съдържа съдове от римско време, фрагменти от мрамор и оброчни плочки от светилището на Тракийския конник и Аполон при Сексагинта Приста, изделия от глина и бронз, фибули, статутки, стрели и предмети от кост.
В Етнографски музей – Силистра е подредена изложбата „Жените в обществото”. Тя включва 20 постера с фотоси и текстове, изображения на тоалети и накити от фонда на русенския музей. 13 уникални кукли представят различни умалени копия на автентични костюми от музейната колекция в Русе, свързани с модните тенденции в градското облекло. Изложбата проследява проявите на Модерността и промените в живота на българските жени в последното столетие. Включва рокля „шантеклер“, бални и вечерни рокли, всекидневни дрехи, униформа на прислужница, облекло в стила „Български модерн“, абитуриентски рокли. Идеята на изложбата е да илюстрира прехода от традиционна към модерна представа за жената и пълноценното ѝ участие в обществените процеси.