Никола Тодоров защити европейската си титла във водната формула F250

0

За втора поредна година българинът Никола Тодоров е най-бързият в Европа с лодката си във водната формула F250.

Състезателят на „Водомоторен клуб Тутракан“ спечели три от четирите серии на Европейското първенство за бързи лодки в Сан Назаро, Италия.

В тежка битка с представителите на домакините и участници от още 7 държави, Никола успя да удържи на силното темпо и напрежението и заслужено се закичи с европейската титла за втора поредна година !

Никола Тодоров се класира трети и на Световното първенство през 2023 година и се наложи като лидер в най-бързия клас на водната формула F250 .

В този клас лодките се движат с 140-150 километра в час по вода и това прави гледката много атрактивна.

В Италия този спорт е силно развит и с много участници, като италианската водомоторна федерация отделя много
средства за подготовката на състезателите и тяхното участие в международните състезания.

Още двама българи взеха участие в тази надпревара – Емил Емилов се класира шести след проблеми с мотора на лодката, а Панайот Стоянов стартира със здравословни проблеми, но успя и се класира седми.

Предстои още по-усилена подготовка за стартовете през 2025 и с още по-големи цели за българските участници !