„Орлите“ продължават полета към груповата фаза на ШЛ (видео)

0

„Лудогорец“ постигна много важна победа с 2:1 при гостуването си на Карабах в първи мач от 3-ия квалификационен кръг на Шампионска лига.

На препълнения почти до краен предел 30-хиляден стадион „Тофик Бахрамов“ в Баку разградчани изиграха най-силния си мач от началото на сезона и направиха реална възможността за достигане до груповата фаза на най-авторитетния клубен европейски турнир..

Диниш Алмейда откри резултата в 56-ата минута след центриране на Гомес. Централният защитник на Лудогорец стреля силно с глава и прати топката в мрежата, като не остави никакви шансове за намеса на Фабиан Бунтич.

Само 9 минути по-късно азерите изравниха чрез голямата си звезда Жуниньо. Успехът за разградчани донесе Кайо Видал в 87-ата минута. Отново Гомес центрира и Видал с глава реализира решителния гол в двубоя.

Малко по-късно той беше изгонен от игра за втори жълт картон, но „Лудогорец“ устоя на финалния натиск на азербайджанците, печелейки важен аванс преди втория мач, който ще се проведе в Разград от 21:00 часа на 13 август.