Неделно училище към храм „Света Троица“ беше осветено от Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум.
В тържеството участваха прот. Светослав Георгиев, свещ. Димитър Димитров, свещ. Венелин Попов и дяконите Орлин Янчев и Росен Георгиев, децата, техните родители, приятели и спомоществователи на дейностите в училището.
Ремонтните дейности бяха организирани и финансирани от Русенска митрополия, а обзавеждането и оборудването на помещението са осъществени по проект за развитие на младежки дейности, финансирани от фондация „Brot für die Welt“, Берлин. Училището е обзаведено с модерна мултимедия, което позволява провеждането на интерактивен и творчески урок с използване на аудио, видео и презентационна техника. Целите и задачите, които си поставяме е да бъдат подпомогнати родителите в духовното възпитание на децата им. Децата и младежите от своя страна да бъдат въведени и запознати с духа на Църквата, да се опознават, да общуват и да се сприятеляват, да имат своя среда, която да противостои на натиска на атеистичното обкръжение. За децата и младежите е твърде важно да бъдат възпитавани в доверие към Църквата, да бъдат пълноценно и действено интегрирани в литургичния и социалния живот на енорийската общност, тъй като Църквата учи на вечните и непоклатими ценности, а ценностите на днешния свят са скоропреходни.
В неделното училище се обучават около 20 деца, които в неделния ден, водени от своите родители идват в храма, участват в светата Литургия и след това се включват в подготвените за тях занятия по вероучение. Децата се обучават от презвитера Ана-Мария Попова, магистър по богословие, завършила Софийски университет „Свети Климент Охридски“ и практика в Софийска духовна семинария. Преподавала е в три русенски училища в СИП по религия, с умения за прилагане на интерактивни методи при обучения на деца. Уроците по църковно пеене се провеждат от дякон Орлин Янчев, гръцки възпитаник, завършил школа по Източно църковно пеене с диплома за певец и преподавател и Университет „Аристотел“ в Солун, Гърция, специалност „Пастирско богословие“.