Позор! „Лъвовете“ пуснаха „дълбока котва“ в евроквалификациите (видео)

0

България е на път да запише записва най-позорното представяне в квалификации за европейско първенство във футболната ни история.
На Националния стадион „Васил Левски“ националите ни загубиха 0:2 аутсайдерското дерби с Литва в група G от квалификациите за Евро 2024. Загуба от отбор който е на 143-то място в световната ранглиста на ФИФА. Проскубаните лъвове са без победа, с две точки, и без шансове за класиране. До момента във футболната ни история няма записан случай националите ни да не са записвали победа в участието си в квалификационните турнири.
Двата гола в мача бяха дело на Пиюс Ширвис, който за първи път в кариерата си бележи две попадения в един двубой. Първото попадение бе в последната минута на първото полувреме. След изпълнение на ъглов удар топката бе центрирана на далечната греда, където играч на Литва успя да я върне на границата на вратарското поле, където Пиюс Ширвис изпревари двама български бранители и реализира на празна врата.
В 55-ата минута Ласицкас проби с лекота отдясно и почти от аутлинията успя да центрира към далечната греда, където Ширвис с глава успя да насочи топката в мрежата за 2:0 за Литва. Веднага след второто попадение в мача феновете на стадиона призоваха за оставки в лагера на българския национален тим.