Проливен дъжд прекрати контролата между „Дунав“ и „Витоша“

0
Проливен дъжд прекрати

Изключително силен дъжд прекрати в 75-ата минута контролата между Дунав“ и „Витоша“ (Бистрица) при резултат 2:2. Мачът се игра на стадион „Раковски“ в Севлиево. Първия си гол с небесно-синята фланелка отбеляза Борислав Балджийски, който дойде от „Монтана“.

Срещата беше последна за „светлосините“ от подготвителния им лагер в Трявна. Отборът вече е в Русе и до началото на новото първенство в Първа професионална лига ще се готви на клубната база. „Дунав“ и „Витоша“ ще открият новото първенство.

През първата част русенци имаха пълната инициатива на терена и създадоха доста положения пред вратата на бистричани. Още в 3-тата минута Ахмед Ахмедов остана очи в очи с вратаря на „Витоша“, но Николай Георгиев спаси. В 14-тата минута по-настоятелните им действия бяха възнаградени с гол. Божидар Васев проби добре отляво, намери в наказателното поле Борислав Балджийски, който се освободи от защитник на бистричани и след шута му топката попадна във вратата.

В 23-тата минута „Витоша“ успя да стигне до изравнителен гол. Нападател на бистричани се пребори за висока топка, която стигна до Лъчезар Котев и той я изпрати във вратата на Филип Димитров.

„Тигрите“ поведоха в 55-ата минута. След пробив отдясно в наказателното поле, топката бе върната назад, където Ивайло Лазаров я посрещна и със силен шут я изпрати във вратата на Антонов, който застана на вратата след почивката. В 60-ата минута Христо Попадийн и Даниел Пехливанов замениха Красимир Станоев и Бранимир Костадинов. Пет минути по-късно Преслав Петров влезе на мястото Божидар Васев.

В 70-ата минута след ъглов удар пред вратата на бистричани Ахмед Ахмедов се оказа най-съобразителен в наказателно поле и изравни резултата – 2:2. Няколко минути след това двубоят окончателно бе спрян заради изключително силния дъжд, изсипал се над Севлиево.